Vysněná cesta do Finska

17. prosince 2010 v 21:07 | Aates |  (ne)myšlenky
Nějak moc teď básním o tom, jak na vejšce pojedu do Finska. Nejspíš to bude tím, že právě udeřila zima, kterou mám ráda (tedy jen tu sněhovou), ale ta ZIMA :D Já mrznu vždy a všude, tudíž nevím, jak to v tom Finska vydržím :D Koupí spousty termoprádla se mi pobyt pěkně prodraží. Jenže já bych tam jet chtěla :) Ale s finštinou jsem bohužel pořád nepokročila, už dva roky jsem zamrzla na frázích "Kde je záchod?", "Jaké je tvoje telefonní číslo?". Od Vánoc se jí však začnu věnovat, jelikož nejspíš dostanu učebnici finštiny pro samouky ;)
 -------------------
Mít nějaké cíle, ať už reálné či méně reálnější, neuvěřitelně pomáhá. I když jich dosáhnu třeba až ve vzdálené budoucnosti (jestli vůbec). Nedovedu si představit, že bych před sebou neměla žádnou vidinu, která by mě hnala dál...
 -------------------
I když už vím, kde bych chtěla strávit rok na vysoké, zatím nemám ani páru na jaké vysoké. Takový můj sen, už nějakých těch pár let starý, je architektka. Mám jen rok na to, abych se vypracovala v kreslení a matice, což nepůjde tak snadno. Od ledna bych měla začít chodit na nějakej ten kurz architektonickýho kreslení, protože já se doma nedonutím procvičovat kresbu, i když mě to baví. Je to hodně náročný, nikdo mi to neopraví, lenost mě přemáhá. Docela mám strach z talentovek - návrh interiéru a logických matematických příkladů. Například příjímačky z matiky na čvut se skládají z tří příkladů na deskriptivu, ty budou určitě na logiku, matematickýho testu a odborné rozpravy (jestli myslí matematickou odbornou rozpravu, tak to bude zajímavý). S fyzikou taky nejsem velká kamarádka (alternativou k architektuře by bylo stavební inženýrství, ale příjímačky z fyziky musí být ještě horší než z matiky, na druhou stranu - lepší fyzika než chemie, až na ty příklady).
Jiných alternativ jsem měla mnoho, ať už to byla letuška, kterou jsem zavrhla kvůli jazykům a nedostatku spánku, nebo nějaká geografická studia, s nimiž bych se asi neuživila. Problém je, že matika mě láká, ale svým způsobem i děsí, mám obavy, zda bych ji zvádla. Paradoxně ji od první třídy nesnáším a teď mě začala bavit :D Velký vliv má i to, že jsem už opravdu dlouho nebyla volaná u tabule, což je má noční můra :D (ne tak doslova).

Co jinýho říct, než: no, uvidíme...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bylinka Bylinka | Web | 18. prosince 2010 v 14:20 | Reagovat

Nevzdávej se svého snu!! :) Finsko musí být krásná země, taky bych tam ráda zavítala! Miluju zimu, miluju hory:) A finština je prý hodně těžký jazyk, tak se nenech hned od začátku odradit!! Kamarádka se takhle taky učila z knížky pro samouky, stačí pořádné nadšení a půjde to samo!:)
Architektura je krásný, leč těžký obor. Taky se nevzdávej svého snu a udělej pro něho všechno!! :) Nebudeš litovat. A vždycky se najde nějaký ten předmět, který ti až tak nesedne, ale myslíš, že tvoji konkurenti na tom budou líp? Nebudou!! Budu ti moc moc držet pěsti!:)
A děkuju za neuvěřitelně milý komentář u mě na blogu, moc si tvé přízně vážím a neskutečně mě to nakoplo k dalšímu psaní:) Ta přestávka byla takový zkrat, kdy jsem o sobě dosti pochybovala, ale to už je snad dávno pryč:) Vítejme zpátky, obě dvě!! :)

2 Bareta Bareta | Web | 21. prosince 2010 v 13:57 | Reagovat

Já jsem se zase rozhodla, že taky chci někdy vyjet do ciziny, je jedno kam, a dělat tam třeba au-pair nebo tak. Chci cestovat. Sice jsem si už tak jako vybrala školy a obory, kam bych si dala přihlášku (už se blíží termín), ale nevím, jestli dělám dobře, nikdo mi nepomůže a neporadí. A taky nevím, jakej obor si mám dát jako záchrannej, kam by mě vzali téměř jistě, abych nebyla nervózní, že se nikam nedostanu.

Jak to tak čtu, tak přijímačky na architekturu jsou docela těžký. Vybrala sis deskriptivní geometrii jako volitelnej předmět?
Matika mě taky baví, ale jenom, když mi jde :-D

3 Aates Aates | 21. prosince 2010 v 21:43 | Reagovat

[1]:Moc děkuju za krásně povzbuzující komentář :) Budu se snažit nevzdávat se :)
Ty a pochybovat o sobě? Ty nemáš proč ;)

[2]: Au-pair bych zase dělat nechtěla, o malý dítě bych se starat nemohla (neunesu je, sestra je děsně těžká) a o větší by to šlo, ale nic bych mu neuvařila :D
Ani mamka s taťkou Ti neporadí? Já tohle s nima třeba ještě neřešila, takže doufám, že my potom poradí :D Co vzít jako záchranu Ti taky neporadím, sama nevím.
My ani nemáme deskriptivu jako volitelnej :P A matiku seminář jsem si nevybrala, jelikož vážně nenávidím počítání u tabule - víc matiky=větší šance na to počítat u tabule :D Ale na příští rok si budem volit další seminář, tak jestli půjde matika, dám si ji. Nějak to přežiju (s kalkulačkou v ruce pohoda :). Jinak mám semináře docela na nic, v zemáku nic neděláme. Ale tak zas aspoň mám klid :) Holky do biologickýho semináře mají moře učení.

4 Aates Aates | 21. prosince 2010 v 21:44 | Reagovat

[3]: oprava chyby: *mi. To byl jen překlep, tak blbá nejsem :)

5 Kittanya Kittanya | Web | 12. února 2011 v 19:20 | Reagovat

Tak už to mám, to jejich ä a ö.. Ptala jsem se Mikky, jak oni to vlastně říkal.. No podívaj sa na blog.. Tam je všecko.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama